Проведення заходів

16.01.2018 р. на ПрАТ «Дружківський завод металевих виробів» страховим експертом з охорони праці спільно з спеціалістами управління Держпраці був проведено семінар – нарада, де розглядались таки питання:

- виробничий травматизм на підприємстві, по Донецькій області;

-безпека праці на робочому місті;

- внесення зміну ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» ЗУ №2148 - 8  від 03.10.2017 р.

         Як свідчить аналіз виробничого травматизму по підприємству, основними причинами нещасних випадків на виробництві є:

- порушення вимог інструкції з охорони праці працюючими;

- неналежний контроль за дотриманням вимог інструкції з охорони праці та посадових інструкцій безпосередніми керівниками робіт.

          Дуже багато залежить від самих працівників, а саме від безпечного виконання своїх трудових обов’язків, так як охорона праці для працівника – єдиний спосіб зберегти найцінніше – своє життя та здоров’я. Про це слід пам’ятати і виконувати вимоги безпеки праці, як невід’ємну складову наших трудових обов’язків. У цьому повинні бути зацікавлені і працівник, і роботодавець.

          Зниження рівня виробничого травматизму залежить не тільки від фінансування заходів з охорони праці, навчання працівників  безпечним  прийомам праці, від медичних оглядів, професійного добору, надійності роботи устаткування , роботи служби охорони праці, але, в першу чергу, від добросовісного ставлення до виконання  вимог нормативно – правових актів з охорони праці безпосередньо працівниками на своєму робочому місці.(ст.14 Закону України «Про охорону праці» передбачає, що працівник зобов’язаний дбати про особисту безпеку і здоров’я, а також про  безпеку і здоров’я оточуючих людей в процесі виконання будь - яких  робіт чи під час перебування на території підприємства.

Страховий експерт з ОП                                                                 Л.М.Мамонова


Фонд соціального страхування України:

З НАДІЄЮ – ДО МАЙБУТНЬОГО !

/«День інваліда» – 3 грудня 2017р./

Щороку 3 грудня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю. Складно представити цивілізований світ без милосердя таповажного відношення до тих членів суспільства, які потребують додаткової уваги і турботи: дітей, людей похилого віку і людей з обмеженими можливостями. Такі проблеми мають глобальні масштаби та вирішуються під час реалізації загальнодержавних соціальних програм.

Одним із головних  напрямів роботи Фонду соціального страхування України є турбота про людей, які стали інвалідами праці в результаті отриманих ними на виробництві травм або професійних захворювань.

Зусилля усіх працівників Фонду, зокрема і Дружківського відділення постійно спрямовані на виконання статутних завдань соціального страхування:

-  реалізація державної політики у сферах соціального страхування від нещасного випадку на виробництві  та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, медичного страхування; 

-  надання матеріального забезпечення, страхових виплат та соціальних послуг;

-  профілактику нещасних випадків і профзахворювань.

У Дружківському міському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду  соціального страхування України станом на 1 грудня 2017 року обслуговується майже 1070 потерпілих на виробництві (у т.ч. 385 внутрішньо переміщених осіб),  з них 400 інвалідів праці, з яких  6 осіб -  інваліди І групи, 43 особи – інваліди ІІ групи, 351 особа – інваліди ІІІ групи.

Особливу увагу співробітники Фонду приділяють потерпілим на виробництві (членам їх сімей), які тимчасово переміщені із зони проведення АТО, це категорія людей, які постраждали двічі…

Система загальнообов'язкового державного страхування гарантує виплату не лише матеріального забезпечення та страхових виплат, які здійснює Фонд, але і забезпечення широким спектром медико-соціальних послуг, а саме: санаторно-курортним лікуванням, забезпеченням технічними засобами реабілітації, автомобілями, протезуванням, медикаментами, консультаціями та лікуванням в лікувально-профілактичних установах.

Усі вищезгадані послуги, види, форми і об'єм реабілітаційних заходів, оптимальні терміни їх здійснення, виплати на постійний сторонній і побутовий види доглядів визначаються довідкою МСЕК та індивідуальною програмою реабілітації  інваліда, розробленою МСЕК з урахуванням місцевих можливостей, соціально-економічних, географічних і національних особливостей.

Так, тільки за 11 місяців поточного року 29 інвалідів праці отримали санаторно-курортні путівки, а це не мало не багато - близько 390 тис.грн. Необхідно зазначити, що періодичність забезпечення санаторно-курортними путівками безпосередньо залежить від групи інвалідності, а саме: інваліди І групи отримують путівки щорічно, ІІ групи - 1 раз на два роки, ІІІ - 1 раз на три роки. Дружківським відділенням забезпечено путівками без виключення усіх бажаючих інвалідів праці.

Крім того, 1 потерпілий ІІІ групи пройшов медичною реабілітацію в умовах санаторно-курортного закладу, що в грошовому еквіваленті складає 24,2 тис.грн.

Одним з видів реабілітації є медикаментозне лікування. Так, станом на 1 грудня 2017г.  Дружківським відділенням Фонду цей вид реабілітації отримали 26 осіб. На виплати за медикаменти і вироби медичного призначення  витрачено близько 82тис.грн.  Четверо потерпілих забезпечено ортопедичним взуттям, на загальну суму 16,6 тис.грн. Виплати на побутове обслуговування отримують 15 інвалідів праці,  7 інвалідів праці - виплати на постійний сторонній догляд та 1 інвалід - виплати на спеціальний медичний догляд, що сумарно складає майже 275,1 тис.грн.  Ще 5 інвалідів отримують виплати на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів "Славута", якими свого часу їх забезпечено за рахунок коштів Фонду. Слід зазначити, що станом на 01.12.2017р. автомобілі, після 10-річної експлуатації, передані  Фондом у власність 7 потерпілим – інвалідам (у т.ч. 3– внутрішньо переміщені особи) і зараз ці потерпілі знову мають право на отримання нового автотранспорту.

У відділенні Фонду забезпечено безперешкодний доступ особам з обмеженими можливостями, встановлено пандус, працює кнопка виклику фахівців відділення.

Працівники відділення Фонду постійно ведуть активну роботу по інтеграції потерпілих на виробництві  до активного суспільного життя шляхом залучення їх до спортивних заходів, які проводяться, як окремо робочими органами Фонду, так і спільно з іншими службами, які опікуються проблемами інвалідів.

Починаючи з 2013 року, виконавчою дирекцією Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України організовується проведення всеукраїнських спартакіад серед інвалідів праці «Сила духу».

Спартакіада «Сила духу» - це відкритий спортивний захід, що проводиться щорічно з метою підтримки у потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, у тому числі інвалідів внаслідок трудового каліцтва, цілеспрямованості у подоланні особистих фізичних меж, реабілітації засобами фізичної культури і спорту для подальшої адаптації у суспільство, залучення органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадськості до проблем потерпілих на виробництві.

         У надзвичайно запеклому суперництві спортивна дружня команда Донеччини виборола друге місце на п’ятій Всеукраїнській спартакіаді «Сила духу» у загальнокомандному заліку. Це стає доброю традицією для спортсменів-інвалідів, адже вже третій рік поспіль команда Донецької області повертається на рідну землю із срібним кубком.

          Але є ще один важливий вид допомоги, якої так потребують люди, що потрапили до складної життєвої ситуації - людське відношення до себе!  І отримання саме цього виду допомоги співробітники Дружківського відділення Фонду намагаються забезпечити усім потерпілим, щоб повернути людей, що потрапили у біду, до активного суспільного життя.

Велика  увага приділяється встановленню особистого контакту працівників Фонду з потерпілими або сім'єю загиблого на виробництві, своєчасному проведенню страхових виплат, наданню моральної і психологічної підтримки. Іноді працівники Фонду - єдині люди, до яких приходять потерпілі зі своїми проблемами, саме з ними вони мають можливість обговорити наболіле, поділитися своїми успіхами. Вражає сила волі і стійкість духу людей, що потрапили в складні життєві ситуації. Саме при особистих зустрічах з інвалідами найбільш відчувається необхідність нашої роботи.

Наш обов'язок - допомагати людям, які отримали травми на виробництві не лише матеріально, але, в першу чергу, своєю увагою і чуйністю, добрим словом і конкретними справами. На усе це кожен, що звернувся до нас, завжди може розраховувати!

Користуючись випадком, бажаємо усім інвалідам покращення здоров'я, оптимізму, сімейного затишку, гідної поваги і вдячності людей! Гарантуємо, що відділення Фонду і надалі робитиме усе можливе і неможливе для залучення інвалідів праці до активного способу життя та надання їм своєчасної допомог у моральній, фізичній і соціальний реабілітації.

З найщирішими побажаннями,

колектив Дружківського міського відділення                         03.12.2017 рік


Круглий стіл з охорони праці

26 та 27 жовтня 2017 року на підприємстві ПАТ «Веско», ПАТ «Дружківське рудоуправління» під головуванням страхового експерта з охорони праці відділення, за участью заступника директора з охорони праці ПАТ «Веско» та спеціалистов відділу навчання підприємств проведені «круглі столи». Були розглянути таки питання:

  • внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» при оформленні матеріалів спец розслідування;
  • про оформлення всіх пунктів акту за формою Н-5;
  • про навчання спеціалістів служби охорони праці у 2018 році.

14 вересня 2017 року страховий експерт з охорони праці Дружківського міського  відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області взяла участь у семінарі – нараді,  який проходив у приміщенні Навчально – кваліфікаційного комбінату м. Мирнограду на тему: «Про стан виконання профілактичної роботи у серпні 2017 року та напрямки роботи на 2 півріччя 2017 року.

Учасники семінару були залучені до ділової гри, запропонованої працівниками управління, метою якої було розв’язання ситуаційних завдань, з якими стикаються на практиці страхові експерти під час розслідування нещасних випадків та професійних захворювань.

За результатом семінару, проведеного управлінням виконавчої дирекції Фонду у м. Мирнограду,  страховим експертом з охорони праці Дружківського міського відділення управління ВД ФСС України в Донецькій області  15 вересня 2017 року у приміщенні Дружківської міської ради було організовано  семінар на тему : «Про порядок повідомлення Фонду про нещасні випадки на виробництві, оформлення актів розслідування нещасних випадків за формою Н-5, оформлення матеріалів спеціального розслідування»

У семінарі взяли участь інженери з охорони праці і відповідальні особи за охорону праці 19 підприємств міста, було запрошено заступника директора з охорони праці ПАТ «Веско».

Під час семінару розглядалися актуальні питання, пов’язані з реорганізацією Фонду,  опрацювання  порядку розгляду протоколів про адміністративні правопорушення  у випадках, передбачених чинним законодавством.

 На завершення семінару слово було надано заступнику  директора з охорони праці ПАТ «Веско» Дроздову В.В, який доповів про роботу служби охорони праці ПАТ «Веско» за 8 місяців поточного року.


23 серпня 2017 року  з метою вирішення нагальних соціальних питань здійснено відвідування 2 інвалідів праці, а саме інваліда ІІІ групи Лиженка Віктора Анатолійовича, який знаходиться на стаціонарному лікуванні в КЛПУ “Дружківська міська лікарня №2” та інваліда – «спинальника» І групи Погорєлова Володимира Івановича, за місцем проживання. Потерпілі-інваліди в повному обсязі забезпечені реабілітаційними засобами, отримують санаторно-курортне лікування, медикаментозне лікування, в результаті чого нагальні соціальні питання відсутні.