Донецький обласний художній музей розпочав свою роботу у Дружківці

29 січня 2018 року в Дружківці розпочав свою роботу Донецький обласний художній музей. Цього дня у міському будинку культури «Етюд» відкрився перший виставковий зал, де була представлена мистецько-літературна експозиція, присвячена Герою України, поету, дисиденту та правозахиснику Василю Стусу, світогляд якого здебільшого формувався на теренах Донеччини.

Як відомо, його закатовано радянським репресивним апаратом у таборі особливого режиму (с.Кучино Чусовського району Пермської області) з 3 на 4 вересня 1985 року лише за те, що він у нестерпних умовах тодішнього життя дозволив собі мати честь і гідність українського інтелектуала.

На урочистостях з нагоди початку культурно-мистецької акції «Той, хто не боявся смерті», присвяченої 80-річчю поета, взяли участь співробітники музею Василя Стуса, представники громадської організації «Банк культури», Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.К.Карпенка-Карого, Національного музею Тараса Шевченка м. Київ на чолі з його директором Дмитром Стусом, секретар міської ради Ірина Бучук, заступник міського голови Наталя Слесаренко, військовослужбовці Дружківського міського військового комісаріату, працівники культури, освітяни, учні загальноосвітніх шкіл міста, художники, керівники гуртків місцевого Центру дитячої та юнацької творчості, підприємці та інші. Після огляду експозиції творів мистців Донеччини, Луганщини, Харківщини та Німеччини було вручено буклети та сертифікати учасників.

30 січня 2018 року виставка, присвячена відомому діячу Василю Стусу, запрацювала й у молодіжному центрі «ЛЕСЯ ХАБ». Після її урочистого відкриття відбувся круглий стіл «Актуалізації постаті Василя Стуса в сучасній українській культурі». Захід пройшов за участю учнів старших класів під керівництвом заслуженого вчителя України Ніни Макарової. Діти активно долучилися до дискусії щодо інноваційних форм презентації постаті Василя Стуса для молодого покоління, а також виказали своє бачення існування сучасного музею, створення експозицій за темами, які найбільше їх хвилюють.

Акція «Той, хто не боявся смерті» має на меті виразити українську ідею, що була й залишається донині осердям соціокультурного життя громадянського суспільства через засоби образотворчого мистецтва.Культурний марафон триватиме з лютого й до кінця червня.Його перший етап має назву «Nonkonformist» («Незгодний»). З лютого стартує конкурс дитячо-юнацького малюнку «Я читаю Василя Стуса», за підсумками якого відбудеться другий етап акції, де буде представлено найкращі твори фіналістів, які згодом експонуватимуться в Дружківці, Києві, Запоріжжі та Лимані.

27399771 1783770388360089 179056734 n