Якісне освітлення на дорогах – запорука безпеки мешканців Дружківки

Забезпечення якісного освітлення – це, насамперед, безпека пересування людей і транспортних засобів на дорогах. Досвід реалізації проектів щодо забезпечення освітлення вулиць і магістралей міста дозволяє з упевненістю стверджувати, що питання забезпечення якісного освітлення не може бути вирішене простою заміною застарілих неефективних світильників на нові.

У червні 2017 року під час засідання Форуму місцевого розвитку м. Дружківкачленами робочої групи з питань безпеки було прийнято рішення про участь  мікропроекту «Запорука безпеки громади – освітлене місто. Улаштування системи автономного електроосвітлення пішохідних переходів та місць зупинки транспорту в м. Дружківка Донецької області»у програмі розвитку ООН в Україні «Громадська безпека та соціальна згуртованість». Реалізацію проекту взяла на себе  громадська організація «Патріоти Дружківки». В результаті спільний проект міської влади з громадською організацією успішно пройшов конкурсний відбір та отримав фінансування ПРООН –та співфінансування з міського бюджету. На сьогоднішній день укладено договір між громадською організацією «Патріоти Дружківки» та ТОВ «Олвіс-інженерінг». Підрядники отримали дозвільні документи, провели закупівлю обладнання (сонячні батареї та світильники), закінчені монтажні роботи по встановленню фундаментних плит, опор з акумуляторами та роботи по встановленню сонячних батарей. Залишаються роботи із закріплення фундаменту, пуско-налагоджувані роботи (затримка у зв’язку з погодними умовами) та оформлення документів по прийняттю на баланс новоствореної вартості об’єкту. Таким чином у місцях, де встановлюються «розумні» ліхтарі, освітлення переходів включатиметься датчиками руху, які розміщені на стовпах, заряджатимуться вони будуть за допомогою сонячних батарей. Ліхтарі припинятимуть працювати, коли водій або пішохід покине радіус дії датчика.

Відомо, що якісне зовнішнє освітлення істотно впливає на зниження кількості дорожньо-транспортних пригод. Встановлено, що загальна кількість ДТП може бути зменшена на 30%, а на дорогах державного значення і в зонах особливої небезпеки (наприклад, на перехрестях) – на 45%. Сподіваємося, що реалізація проекту виправдає очікування, забезпечивши місту значні соціальні та економічні вигоди, підвищить безпеку дорожнього руху, зменшить рівень дорожньо-транспортних пригод, злочинності.І, найголовніше, допоможе створити комфортні й безпечні умови для всіх мешканців міста.