Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності

З 10 червня 2017 року Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності" скасовано визначення категорії складності об’єктів будівництва та внесені зміни до деяких законодавчих актів у сфері містобудівної діяльності, які передбачають заміну процедури реєстрації декларації на здійснення будівництва та прийняття в експлуатацію об’єктів із середнім та значним класом наслідків (відповідальності) на підставі дозволу на виконання будівельних робіт та сертифікату відповідно, а об’єктів із незначними класами наслідків (відповідальності) - виконання будівельних робіт на підставі повідомлення.

Об’єкти будівництва І та ІІ категорій складності належать до об’єктів, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними (СС1) наслідками, ІІІ та ІV категорій складності – до об’єктів із середніми (СС2) наслідками, V категорії складності – до об’єктів зі значними (СС3) наслідками. Віднесення об’єктів будівництва до того чи іншого класу наслідків здійснюється проектувальником за погодженням із замовником будівництва.

У зв’язку зі змінами в містобудівному законодавстві України змінюються дозвільні та декларативні процедури та з 10 червня 2017 року встановлені нові форми документів: щодо об’єктів із незначними класами наслідків – повідомлення та декларації готовності об’єктів до експлуатації; щодо об’єктів із середнім (СС2) та значним класом (СС3) наслідків - дозволи на виконання будівельних робіт та сертифікати готовності об’єкта до експлуатації.

Начальник відділу містобудування та архітектури виконавчого комітету міської ради Ірина Сівоплясова проінформувала, що до послуг відділу у сфері державного архітектурно-будівельного контролю відносяться послуги з надання дозвільних документів на початок виконання будівельних робіт та прийняття до експлуатації побудованих об’єктів що за класом наслідків відносяться до об’єктів з незначними (СС1) та середніми (СС2) наслідками.

Протягом 2017 року відділом отримано, перевірено щодо відповідності та зареєстровано 184 документи декларативного характеру, в тому числі що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, 13 декларацій про початок виконання підготовчих та будівельних робіт, в тому числі 11 об’єктів, будівництво яких буде виконано за рахунок місцевого бюджету. Надано 12 дозволів на виконання будівельних робіт для об’єктів категорії складності СС 2, 6 з яких будуть виконані за рахунок місцевого бюджету та 6 - за рахунок обласного бюджету. Отримано, перевірено щодо відповідності та зареєстровано 38 повідомлень про початок виконання будівельних робіт стосовно індивідуальної садибної забудови та об’єктів з незначними (СС1) наслідками. Прийнято в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів - перевірено щодо відповідності та зареєстровано 110 декларацій про готовність об'єктів до експлуатації, в тому числі 89 об’єктів, будівництво яких виконано за рахунок місцевого бюджету та проведено 14 планових перевірок об’єктів будівництва.