Підсумки виконання заходів Програми зайнятості населення м. Дружківка за 2017 рік

Проблема безробіття є важливою на сьогодні не тільки в Україні, а й у інших країнах. Адже безробіття не може бути доцільним ні в економічному, ні в соціальному плані, оскільки його зростання створює цілий комплекс проблем: скорочується купівельна спроможність населення, бюджет втрачає платників податків, підприємство – персонал, зростають ризик соціального напруження.

Оскільки безробіття є неприйнятною альтернативою зайнятості місто впроваджує дієві методи, які б зменшили рівень безробіття в Дружківці та підвищили рівень зайнятості населення. За 2017 рік Дружківський міський центр зайнятості проводив активні заходи, спрямовані  на виконання Програми зайнятості населення м. Дружківка, яка включає  працевлаштування, механізм стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць шляхом компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб, професійне навчання, профорієнтаційні заходи, перенавчання та підвищення кваліфікації, громадські та інші роботи тимчасового характеру.

Так обсяг зареєстрованих громадян протягом 2017 року у порівнянні з 2016 роком зменшився на 4,3%. Працевлаштованих за допомогою служби зайнятості у 2017 році - 1859 осіб, що на 14 % більше ніж у 2016 році. Чисельність населення, що перебувало на обліку у службі зайнятості станом на січень поточного року склала 815 безробітних мешканців міста, з них 289 осіб з числа соціально - незахищених громадян. Допомогу по безробіттю отримують 524 особи. Роботодавцями міста регулярно надавалася інформація про вільні робочі місця, кількість яких у порівнянні з 2016 роком значно збільшилась. Найбільше ринок міста потребував працівників робітничих професій: токарів, свердлувальників, фрезерувальників, слюсарів – інструментальників та інших. Для зменшення структурного дисбалансу попиту та пропозиції робочої сили згідно поточним та перспективним потребам роботодавців міським центром зайнятості здійснюється професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації безробітних як на підприємствах міста, так і в навчальних закладах України. Так, з початку 2017 року професійним навчанням було охоплено 794 особи, з них 719 працевлаштовані.

Не зважаючи на складну економічну ситуацію в країні, служба зайнятості продовжує гідно виконувати функції соціальної підтримки та захисту громадян, які залишилися без роботи, надаючи їм широкий спектр послуг. Протягом року для безробітних громадян проводилися інформаційні, профорієнтаційні семінари різноманітної тематики «Як організувати власний бізнес», «Техніка пошуку роботи», «Отримай нову професію» та інші. 

                                                                                                                              Наталя Валуйська