Вічно і поіменно - в наших серцях

Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів – пам’ятна для нашого народу дата. Відзначають її 11 квітня, бо саме в цей день в’язні концтабору Бухенвальд почали інтернаціональне повстання проти гітлерівців.

І з року в рік, погожого весняного дня 11 квітня, дружківчани з тривожним трепетом у душі разом з усім світом віддають данину скорботної пам’яті людям, які пройшли тяжкий шлях через фашистські табори. З метою гідного вшанування пам’яті жертв нацизму та привернення уваги учнівської молоді до однієї з жахливих сторінок історії Другої світової війни у Дружківці було проведено ряд тематичних заходів. У загальноосвітніх закладах міста проходили інформаційні п’ятихвилинки «Якщо на землі є пекло, тематичні лекторії «Жертви тоталітаризму ХХ століття», години спілкування «Бухенвальдський набат», уроки історії: «Назавжди в пам’яті людській», «Інтернаціональне повстання в концтаборах Бухенвальд», «Гетто в період Другої світової війни», «Бухенвальдський набат», «Дитинство за колючим дротом» та «Ми повинні пам’ятати». У шкільних бібліотеках були організовані тематичні книжково-ілюстровані виставки художньої, документальної та публіцистичної літератури«Фашистські табори смерті – геноцид проти людства». У міських бібліотеках Дружківки проходив відеоперегляд фільму «Освенцим: мандрівка в пекло» та просвітницький захід «Ритуал пам’яті».

З кожним роком Друга світова війна на крок, на перегорнуту сторінку віддаляється від нас. Минуло вже сімдесят три роки з того часу, як від неминучої смерті були врятовані в'язні Бухенвальду, але цей табір смерті й зараз залишається символом нацистського правління. Для людей, які пройшли всі жахи війни, найголовнішою цінністю є мир. Вони не думали про високі нагороди, звання, медалі. Війна опалила їхні серця, сивиною побілила голови, але душа жила святою любов'ю.Блакитне небо - їхній дарунок нащадкам, промені сонця в очах – теж від них.На жаль, усе менше серед нас ветеранів, які вижили після тортур фашистських концтаборів, та пам'ять про них живе у наших серцях і душах.