Дружківська міська рада затвердила програму підтримки переселенців

Проблема внутрішньо переміщених осіб залишається однією з найгостріших для сучасної України. Військовий конфлікт в Донбасі та анексія Криму призвели до того, що близько 1,5 млн українців були змушені покинути власні домівки. Реагуючи на такі виклики, влада як на державному рівні,  так і на місцях, намагається всіляко підтримувати переселенців.

Дружківка знаходиться неподалік від зони проведення операції Об’єднаних сил, тому  близько 11 тисяч людей, що були вимушені покинути власні оселі обрали Дружківку, ставши повноправними членами  громади. Щоб забезпечити їх права та законні інтереси була розроблена та прийнята на пленарному засіданні сесії міської ради   Міська програма з підтримки та соціального захисту внутрішньо переміщених осіб м. Дружківка на 2019-2020 роки. В рамках програми заплановані  заходи з  удосконалення механізму збору та аналізу інформації щодо житлових потреб вимушено переміщених осіб, інвентаризація об’єктів нерухомості та формування інформаційної бази з метою визначення наявних вільних приміщень. Вимушено переміщені особи залучатимуться до участі у формуванні та реалізації регіональної політики, а також до спільних освітніх, соціальних, культурних, навчальних чи інших заходів, спрямованих на налагодження діалогу між вимушено переміщеними особами та населенням.

«Серед внутрішньо переміщених осіб є досить багато інтелектуальних фахівців, успішних бізнесменів і підприємців, що є своєрідним національним ресурсом. Вони роблять свій внесок в економіку міста, багато хто з них намагається «будувати мости» між Сходом та Заходом, а в перспективі вони зможуть відіграти визначальну роль для внутрішнього примирення в Україні», - зазначає міський голова Валерій Гнатенко.