Забезпечення санаторно-курортними путівками пільгової категорії громадян у Дружківці

Санаторно-курортне лікування є важливою складовою системи соціальної політики та відіграє провідну роль у побудові та збереженні здоров’я нації. Роль і значення санаторно-курортної системи в соціально-економічному розвитку України полягає як у величезних її можливостях у справі підтримання, зміцнення та відновлення здоров’я нації, так і у визнанні особливого значення України у світовому рекреаційному процесі, культурно-історичному становленні та розвитку світового суспільства.

Станом на лютий 2019 року на  обліку в управлінні соціального захисту населення для забезпечення санаторно-курортним лікуванням  перебуває 397 громадян пільгової категорії. У 2018 році від Департаменту соціального захисту населення Донецької обласної державної адміністрації надійшло 24 санаторно-курортні путівки до санаторіїв Міністерства соціальної політики. Протягом 2018 року було забезпечено путівками 7 осіб з інвалідністю внаслідок війни, 4 учасники бойових дій, 3 учасника бойових дій з числа АТО, 5 учасників війни та членів сімей померлих ветеранів війни та 5 осіб з інвалідністю від загального захворювання. За рахунок коштів місцевого бюджету у 2018 році придбані 2 санаторно-курортні путівки для оздоровлення осіб з інвалідністю внаслідок війни 1 групи (одна з них із супроводжуючою особою).

У 2018 році були виконані 3 бюджетні програми:

  • «Заходи із соціальної, трудової та професійної реабілітації інвалідів» - оздоровлено 21 громадянина пільгової категорії;
  • «Заходи із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням із застосуванням сучасних технологій постраждалих учасників Революції Гідності та учасників антитерористичної операції» - оздоровлено 4 учасника бойових дій;
  • «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» - оздоровлено 10 осіб.

У 2019 році передбачено фінансування для забезпечення санаторно-курортним лікуванням громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи у сумі 87,6 тис.грн. для оздоровлення 12 осіб. Направлено 12 запитів до санаторіїв, які обрали пільговики та одержано 9 гарантійних листів щодо їх прийняття на санаторно-курортне лікування. По 3 особам гарантійні листи надаватимуться санаторіями пізніше після відкриття в них оздоровчого сезону.