Позашкілля Дружківки

Роль позашкільного навчання у сучасному виховному процесі переоцінити неможливо. Окрім того, що воно забирає дітей з вулиці й відволікає від нескінченних комп’ютерних ігор, позашкілля нерідко дає путівку в життя – коли діти після занять у центрах і гуртках остаточно визначаються зі своїм покликанням. І навіть роблять перші кроки до досягнення своєї мети – пишуть наукові роботи, беруть участь у всеукраїнських та міжнародних олімпіадах і конкурсах, виборюють призові місця.

Питання виконання Програми розвитку позашкільної освіти Дружківки на 2016-2020 рр. у 2018-2019 навчальному році обговорювалося під час засідання сесії міської ради, що відбулося 31 липня 2019 року.

Так, одним з потужних, широкодоступних, багатопрофільних позашкільних навчальних закладів у місті є Центр дитячої та юнацької творчості. Творчий та педагогічний здобуток Центру це – 13 колективів, 7 з яких мають почесне звання «Народний художній колектив» та 4 - «Зразковий художній колектив», переможці та лауреати Міжнародних, Всеукраїнських, обласних та міських конкурсів, змагань, фестивалей та виставок. Але головне надбання – це понад тисяча вихованців - щасливих, усміхнених дітей, що із задоволенням і великою користю для себе опановують різні види декоративно-прикладної, туристсько-краєзнавчої, художньої, технічної творчості, навчаються хореографії та вокалу, вчаться дбати про своє здоров’я, любити та оберігати довкілля.

Протягом навчального року у Центрі проходило ціле різноманіття заходів: святкові та благодійні концерти, фестивалі, конкурси, вокально-хореографічні вистави, розважально-пізнавальні ігрові програми, заходи для учнів загальноосвітніх закладів міста та багато інших.

Головне завдання, над яким працює колектив Центру постійно, щоденно – створити такі умови, щоб кожна дитина, яка переступила поріг закладу, не зважаючи на її соціальний статус та матеріальне становище, відчула себе особистістю, до якої ставляться з повагою і любов’ю. Діти соціально незахищеної категорії, що займаються у гуртках, залучаються до активної участі у міських та обласних конкурсах.

Окрема тема для розмови – можливості позашкільної освіти для патріотичного виховання. Адже подорож рідним краєм разом з однолітками з туристичного гуртка або навіть один день військової гри для дитини може означати набагато більше, ніж нудні лекції. Робота з туристичного напрямку протягом навчального року була найбільш продуктивною. Вихованці брали активну участь в обласних, Всеукраїнських та Міжнародних змаганнях з різних видів туризму. За підсумками, з урахуванням особистих та командних заліків, вихованці туристичних команд посіли: 25 перших місць, 18 других та 22 третіх. На міському рівні були проведені змагання «Мотузковий турнір», «Спортивний лабіринт», «Веснянка – 2019» та міський туристичний зліт.

Щорічно юні містяни входять до міського й обласного банку обдарованих дітей. Дружківською міською радою виділяються кошти для преміювання обдарованих гуртківців та надання міських стипендій провідним спортсменам туристичного напрямку. Протягом навчального року проводилася робота по зміцненню матеріально-технічної бази закладу: за кошти міського бюджету був зроблений поточний ремонт підлоги та коридорів. Наразі ведеться ремонт та заміна покриття підлоги концертної зали, замовлені глядацькі крісла.

Також у місті працює позашкільний навчальний заклад «Станція юних техніків», педагогічний колектив якого докладає усіх зусиль для залучення дітей до технічної творчості, передає знання, уміння, практичні навички та життєвий досвід. Тут регулярно проходять екскурсії до пам'ятників природи, вікторини на технічні теми, виставки виробів із природного матеріалу, походи вихідного дня, спортивні змагання між гуртками, майстер-класи тощо. Вагомим підсумком творчої діяльності та кропіткої праці керівників гуртків та юних техніків є їх досягнення в обласних змаганнях, конкурсах та виставках.

Отже, відвідуючи дивовижну веселкову країну позашкілля, діти отримують можливість відкрити нові таланти чи розвинути вже існуючі у них здібності. Тут щирі й гарячі серця дорослих людей допомагають юним і допитливим дружківчанам пізнати світ і себе, долучитись до прекрасного, зробити перші відкриття та здобути перші перемоги.