У Дружківці триває підготовка закладів освіти до нового навчального року

Літо – найулюбленіший період для школярів: канікули! А от дорослим не до відпочинку, адже у навчальних закладах потрібно усе відремонтувати, пофарбувати й відновити, аби діти 1 вересня прийшли у світлі, теплі й затишні класи.

Тож як готувалися освітні установи Дружківки до початку нового навчального року та осінньо-зимового періоду, що вдалося зробити? Саме такі питання обговорювали під час засідання виконавчого комітету міської ради, що проходило 07 серпня під керівництвом секретаря міської ради Ірини Бучук.

З чим Дружківка йде у новий 2019-2020 навчальний рік? 1 вересня свої двері перед юними дружківчанами відкриють 10 загальноосвітніх навчальних закладів та 3 філії, освіту в яких здобуватимуть 5094 учнів. За шкільні парти сядуть 520 першокласників та 260 учнів десятих класів. У 10 дитячих садочках виховуватимуться 1650 ­­­­­маленьких мешканців міста. А понад 1500 творчо обдарованих дітей Дружківки матимуть можливість реалізувати свої здібності, відвідуючи 2 позашкільні навчальні установи.

Протягом 2019-2020 навчального року освітяни міста продовжать роботу у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа». На реалізацію даної Концепції з державного бюджету виділено 924 040 грн., з місцевого – 277 215 грн. Для дітей з особливими освітніми потребами у школах №7 та №12 відкриються інклюзивні класи, а у навчально-виховному комплексі №3 - інклюзивна група.

Протягом літа у всіх закладах освіти проводилися необхідні ремонтні роботи. Виконувалися протипожежні та техногенні заходи, роботи по ревізії водопровідних та теплових мереж, ремонти навчальних кабінетів, аудиторій, груп, спалень, спортивних та актових зал, шкільних їдалень та харчоблоків. Велика увага приділялася підготовці до опалювального сезону та впровадженню заходів з енергозбереження. «Така робота має системний характер і вже дає певну економію коштів», - зазначила під час доповіді начальник відділу освіти Світлана Лазебник. З метою економних витрат енергетичних ресурсів усі заклади забезпечені на 100% лічильниками електроенергії, води, тепловими вузлами. За рахунок коштів місцевого бюджету зміцнювалася та оновлювалася матеріально-технічна база, здійснювалася повірка лічильників, пусконаладка та промивка системи опалення. Завершені роботи щодо підготовки спортивних майданчиків.

Отже, освітні заклади міста готові прийняти дітей після літніх канікул і почати новий навчальний процес. І хоча 1 вересня – це не святковий вихідний, але це завжди особливий день, бо молодь сідає за парти, щоб навчатись і отримувати знання – одну із вічних людських потреб, що виводить цивілізацію на нові рубежі розвитку.