76 річниця звільнення Дружківки від німецько-фашистських загарбників

         6 вересня виповнилося 76 років як Дружківка була звільнена від німецько-фашистських загарбників. Кожного року згадати всіх тих, хто брав участь у одній з найстрашніших війн людства у сквері Перемоги біля братської могили воїнів Південно-Західного фронту приходить керівництво міста, члени професійних спілок та громадських організацій, молодь, журналісти. 

        З шкільних уроків історії ми знаємо, що з 13 серпня по 22 вересня 1943 року проводилась Донбаська наступальна операція, у ході якої Донбас був повністю визволений від німецько-фашистських загарбників. Звертаючись до присутніх секретар міської ради Ірина Бучук  нагадала присутнім, що  саме 6 вересня 1943 року Дружківка була остаточно  звільнена   від  фашистської навали. Майже 2 роки Дружківка знаходилася в окупації.

Під час визволення міста  своє життя віддали понад 1130 осіб, а до Німеччини були вивезені  понад 1214 наших земляків. У захопленій гітлерівцями Дружківці діяла підпільна організація «Ленінська іскра», яка проводила політичну агітацію серед населення: листівки знаходили на прохідних наших заводів, на дверцятах німецьких машин. І облави, що влаштовували німці, не змусили дружківчан-підпільників припинити свою діяльность. Ірина Бучук зазначила, що сьогодні  у Дружківці залишилося  13 учасників бойових дій тієї війни з фашизмом та звернулася до  представників ветеранських організацій: «Сьогодні ваша допомога потрібна як ніколи,  потрібно розповідати молодому поколінню про жахливі наслідки будь-якої війни, будь-якого військового конфлікту, адже ціна – людське життя!». Присутні вшанували хвилиною мовчання всіх загиблих у роки Другої світової війни  та поклали осінні квіти  до братської могили на знак того, що ми пам’ятаємо кожного нашого земляка, хто боровся на фронтах, хто відстоював місто, хто трудився в тилу.

IMG_4843.JPGIMG_4839.JPGIMG_4885.JPGIMG_4876.JPGIMG_4852.JPGIMG_4847.JPG