Реалізація інвестиційних програм та проєктів у 2019 році та перспективи на 2020 рік

Для сталого розвитку та добробуту мешканців Дружківки, комфорту їх перебування й безпеки проживання, можливості змістовного дозвілля та особистого розвитку, а також виконання першочергових потреб та завдань сьогодення, міською радою проводиться робота із залучення інвестицій у соціально-економічні сфери міста.

Реалізація інвестиційної політики, досягнення соціально-економічного ефекту, розбудова соціальної інфраструктури міста, а також залучення додаткових фінансових ресурсів, які у 2019 році склали понад 83 млн. грн., є сьогодні пріоритетним напрямком діяльності місцевої влади.

У поточному році реалізовувалось 16 масштабних інвестиційних проєктів за рахунок різноманітних джерел фінансування. Завершений капітальний ремонт будівлі гімназії «Інтелект», фінансування якого здійснювалось за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку при співфінансуванні із місцевого бюджету. Також, у рамках Договору про грант, який було надано північною екологічною фінансовою корпорацією «НЕФКО», при співфінансуванні із місцевого бюджету, завершений енергозберігаючий проєкт у двох навчальних закладах міста - загальноосвітніх школах №6 та №8. Завершений капітальний ремонт ділянки  автодороги по вул. Чайковського.

Наразі реалізується проєкт «Капітальний ремонт будівлі дошкільного закладу «Берізка». Вже виконані роботи зі стягування трубами зовнішніх стін будівлі, продовжуються роботи з внутрішнього  оздоблення приміщень: монтується  гіпсокартон на стінах, укладається дерев’яна підлога,  шпаклюються стіни.

Завершено першу чергу будівельних робіт по проєкту «Створення «Соціального офісу» з прибудовою будівлі та реконструкцією інженерних мереж, а також об'єднання прозорим коридором будівлі управління та Центру надання адміністративних послуг. Фінансування зазначених робіт здійснювалось за рахунок субвенції з державного бюджету та за рахунок коштів з місцевого бюджету. Від Міжнародного Банку реконструкції та розвитку отримано 100 % комп’ютерного обладнання, офісної техніки та меблів для облаштування робочих місць спеціалістів Управління соціального захисту. З 2 липня 2019 року розпочався прийом мешканців міста та внутрішньо переміщених осіб. За рахунок субвенції з державного бюджету придбано два мобільних (виїзних) офіси для надання адміністративних та соціальних послуг мешканцям Дружківської ОТГ (перспективної).

Проєкт «Капітальний ремонт будівель Центральної міської клінічної лікарні з благоустроєм території не пройшов конкурсний відбір інвестиційних програм і проєктів у 2019 році для реалізації за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, але коштом місцевого бюджету було розпочато І чергу проєкту. Наразі будівельні роботи тривають, йде  установка гіпсокартону, заливка підлоги, штукатурка стін, промивка батарей, проводка електрики, заміна системи каналізації.

Коштом місцевого бюджету також здійснюється реалізація проєкту із встановлення міні-котельні для Палацу спорту. Управлінням капітального будівництва вже проведені тендерні процедури, здійснені підготовчі земляні роботи, видалення огорожі, встановлені котли, каркас тощо. Йде підготовка до врізки опалення, обв’язка котлів та водопроводу, монтування секцій батарей та встановлення труб. Роботи планується завершити до кінця 2019 року.

Спільно з громадською організацією «Україна можливостей» реалізується проєкт «EasyWay: безпечний та комфортний автобусний рух у Дружківці» з обладнання громадського транспорту на автобусних та трамвайних маршрутах Дружківки засобами системи GPS-контролю за рахунок грантових коштів проєкту Київський діалог та при співфінансуванні з місцевого бюджету. Згідно з прєктом вже встановлено 37 GPS трекерів  та йде налаштування системи контролю.  Ще один проєкт «Здорова громада», що реалізується громадською організацією «Україна можливостей» та фінансується Програмою розвитку ООН у партнерстві з міською радою, складається з трьох компонентів - створення кабінету лікування патологій шийки матки, академії здоров'я, а також облаштування пологового залу.

До Програми соціального і економічного розвитку м.Дружківка на 2020 рік за пропозиціями структурних підрозділів, відділів та комунальних підприємств міської ради внесені 28 проєктів на суму понад 900 млн. грн. За рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку при співфінансуванні із місцевого бюджету попередньо відібраний для реалізації у 2020 році проєкт з капітального ремонту будівлі палацу культури «Етюд». Розроблені проєктні документи за проєктами капітального ремонту будівель амбулаторій №3 та №4, школи №7 та №12, ясла-садка №34 «Дельфін», Палацу спорту та стадіону, а також будівлі виконавчого комітету. Дані проєкти братимуть участь у конкурсному відборі інвестиційних програм і проєктів у січні 2020 року для реалізації у 2021 році.