Учасники антарктичних експедицій завітають у гості до дружківських школярів

27 шкіл по всій Україні стали переможцями конкурсу «Запроси полярника до себе» – наприкінці 2019-го його вже вдруге провели Міністерство освіти та науки України та Національний антарктичний науковий центр. Підсумки конкурсу було підбито 9 січня 2020 року. 

Зі світлинами й подарунками до шкіл-переможців завітають учасники українських антарктичних експедицій, які розкажуть дітям про життя та роботу на станції «Академік Вернадський». Зокрема, учні дізнаються, як же насправді проходить один день життя полярника, адже саме це було темою другого конкурсу: школярі мали написати, як вони уявляють собі цей день.

Загалом на конкурс надійшло понад 60 листів. Найкращі з них обирали особисто полярники, зокрема, учасники 24-ї експедиції, що наразі перебуває на станції «Академік Вернадський». «У листах дуже вразила дитяча безпосередність і водночас обізнаність та захопленість професією полярника. Цікаво, що робота в Антарктиді сприймається дітьми майже як дослідження на іншій планеті», – зазначив керівник експедиції Ігор Дикий. Наприклад, діти розповідали про життя українських полярників очима пінгвіна, показували один день у коміксах чи на конструкторі Lego, відправляли в Антарктиду щедрівку на кометі, додавали в раціон науковців ромашку з Карпат, котлети по-київськи та сало з часником, припускали, що зимівники вирізають з криги кущі та дерева, щоб не сумувати за рослинами, тощо.

Отже, переможцями стали школи з міст Київ, Львів, Одеса, Чернігів, Ужгород, Слов’янськ, Сєвєродонецьк, Бровари та Житомир. Також полярники обрали ще 4 заклади, яким віддали приз «глядацьких симпатій», серед яких пощастило й Дружківській загальноосвітній школі №9.  Листи полярникам писали учні 8 класу. З усіма переможцями зв'яжуться представники Національного антарктичного наукового центру й узгодять дату приїзду полярників. Планується, що візити відбудуться до кінця навчального року.