Стан ліфтів міста

Питання стану ліфтового господарства та заходи щодо збереження та підвищення експлуатаційної надійності ліфтового парку у житловому фонді м. Дружківка обговорювалося під час чергового засідання виконавчого комітету 15 січня 2020 року, яке відбулося під керівництвом секретаря міської ради Ірини Бучук.

В ході роботи заступник начальника управління житлового та комунального господарства доповів, що станом на січень  44 багатоквартирних житлових будинка міста обладнані 141 ліфтом, з них: 109  працюючих та  32 не працюючих. Модернізація необхідна 30 працюючим ліфтам, оскільки строк їх експлуатації добігає 25 років (на даний час  2 ліфта знаходяться в процесі модернізації). Протягом 2018 року підрядною організацію ТОВ «Донасстройінженірінг» за кошти обласного бюджету здійснювалися заходи з капітального ремонту та модернізації  24 ліфтів у 14 житлових будинках на суму 12 млн грн., у 2019 - відновлено роботу ще 24 ліфтів на суму   11.9  млн грн. Управителем більшості багатоквартирних житлових будинків Дружківки, за результатами загальних зборів співвласників, було обрано комунальне підприємство «Комсервіс» Дружківської міської ради, яким було укладено договір на надання послуг з аварійної служби та експлуатації ліфтового господарства з товариством з обмеженою відповідальністю «Донасстройінженірінг». КП «Комсервіс» провів  роботу з встановлення 19 вікон у машинних відділеннях, монтаж 20 металевих дверей у ліфтових приміщеннях, ремонт 24 машинних відділень, технічний огляд 43 пасажирських ліфтів, монтаж і пусконалагоджувальні роботи системи диспетчерського зв’язку «Обь». Система «Обь»  має центральний диспетчерський пульт, оснащений комп’ютером з відповідним програмним забезпеченням та термінал зв’язку.

    Диспетчерське обслуговування ліфтів  здійснюється КП «Комсервіс» самостійно без залучення підрядних організацій. Обслуговування здійснюється цілодобово за безперервним графіком. Станом на 01.01.2020 обладнаний кабельним зв’язком з диспетчерським пунктом 61 ліфт, 17 - забезпечені зв'язком через мережу Інтернет, 63 - лишаються без диспетчерського зв’язку. Зв’язок із диспетчером організовано за допомогою телефону.

   Заступник начальника управління житлового та комунального господарства зауважив, що незважаючи на зусилля експлуатуючої організації, в місті ще присутні акти вандалізму з розграбування ліфтового парку. Внаслідок вандалізму у 2018-2019 роках було пошкоджено 6 ліфтів, для відновлення роботи яких були придбані  тормозні катушки вартістю 10,8 тис. грн.

    Для відновлення працездатності усього ліфтового парку міста потрібна сума у розмірі 32 млн грн., а саме: 22 млн. грн. на відновлення 32 непрацюючих ліфтів та 10 млн. грн. на модернізацію 30 ліфтів строк експлуатації яких добігає 25 років.