Зобрази ґендерну рівність! Створи свою фотоісторію

8 березня 2017 року з нагоди  Міжнародного жіночого дня у стінах виконавчого комітету Дружківської міської ради відбувся семінар із фотомистецтва та акторської майстерності на тему ґендерної рівності для дітей та молоді віком від 15 до 18 років. Організований захід відбувся завдяки програмі розвитку ООН за фінансової підтримки Європейського Союзу.

У рамках майстер-класу була проведена дискусія-гра щодо ґендерної рівності – теми, що знаходиться в самому серці  прав людини і цінностей Організації Об'єднаних Націй. Майстер-клас поєднав теорію і практику основ фотомистецтва, акторської майстерності, а також ігри і роботи в групах. Хлопці та дівчата з захопленням  приміряли різні образи та перевтілювали свої історії на тему ґендерної рівності через фотографії. Запрошений на майстер-клас київський режисер і фотограф Максим Люков, який є автором численних відомих фотопроектів і кінострічок, продемонстрував  молоді,  наскільки різноманітним може бути цей світ без “пласких” традиційних однобічних ролей та статусів жінок і чоловіків. Він зумів відобразити набагато ширшу палітру реалізованих талантів і задоволених творчих прагнень людей саме через фотографію. Зацікавленість підростаючого покоління в мистецтві створення фотографії виявлялася в кожній хвилині спілкування. Майстер-клас тривав протягом дня, але час сливав з блискавичної швидкістю. Молодь просто завалила Максима Люкова питаннями про майстерність створення фотографії, про нього самого і реалізованих проектах, і кожного учасника Максим не залишив без  уваги, не тільки розповівши, але в деяких випадках і показавши «відповідь». Учасники заходу під час роботи в групах над фотопроектом вчилися, експерементували, ділилися досвідом, а згодом навіть презентували свої новостворені креативні фотоісторії  членам Європейського Союзу, які цього часу відвідали засідання круглого столу «Основи організації місцевого самоврядування: досвід Польщі та перспективи для українських громад». Приємним стало те, що молодь не потребувала послуг перекладача  при спілкування з іноземними високо посадовцями, показавши вільне володіння англійською мовою.

Сподіваємося, що набуті навички та досвід стануть в нагоді для створення нових креативних робіт, які ми побачимо найближчим часом.