Шевченкове слово

Напередодні дня народження Тараса Шевченка у місті Дружківка, як і у всіх куточках нашої країни проводились і продовжують проводитися різноманітні заходи, присвячені пам’яті великого українського письменника. Тож 6 березня в загальноосвітній школі №12 з метою розширення інтересу учнів до життєвого і творчого шляху видатного поета, художника, громадського діяча, перекладача та автора знаменитого "Кобзаря",

виховання гордості за український народ та його минуле відбувся щорічний конкурс читців «Шевченкове слово», в якому брали участь наймолодші вихованці закладу. Привітати зі святом всіх присутніх та насолодитись виступами талановитих дітей до школи завітав міський голова Валерій Гнатенко, побажавши всім учасникам пам’ятати великого Кобзаря, читати його твори, любити Україну як любив її поет та звісно ж успіхів та творчого натхнення.

Замріяно і щиро звучали поетові слова із дитячих вуст, а уява малювала картини української природи та долі народу. І яким би прагматичним не було наше сьогодення, всі присутні розуміли, що існують речі, які здатні підняти настрій і викликати позитивні емоції, адже тільки усмішка з’являється на вустах, коли бачиш дитину, яка розповідає вірші. Тоді не зникає надія, що віра Кобзаря назавжди оселиться і яскраво горітиме у дитячих серцях, посилаючи промені любові до людини, до рідного слова, до України! Всі маленькі учасники виступили гідно, тож визначати найкращих читців поезій Шевченка було непросто.

9 березня у методичному кабінеті відділу освіти Дружківської міської ради за звання кращого читця творчості геніального поета змагались вже учні старших класів. Літературне свято «В сім’ї вольній, новій» відвідали начальник відділу з інформаційних та внутрішньополітичних питань Ірина Мамцева та редактор газети «Наша Дружківка» Євген Фіалко, яких запросили бути членами журі. Усіх присутніх вразила артистичність, емоційність та виразність виконання віршів учасниками заходу.

Цього ж дня у мультіцентрі «Грайлик» відбулося засідання клубу "Літературна галактика", присвячене Дню народження Тараса Шевченка. Учасники заходу, учні третього класу, пригадали біографію Кобзаря, читали його вірші, познайомилися з картинами художника Шевченка, дізналися про численні пам'ятники, які вшановують поета та із задоволенням подивились мультфільм "Садок вишневий коло хати" за мотивами вірша Тараса Шевченка.

У бібліотечних установах міста протягом тижня відбулася низка заходів, присвячених Кобзарю. «Пророк, народжений Україною» - під такою назвою відбувся вечір пам’яті у приміщенні центральної міської бібліотеки ім. Лесі Українки. На тлі народної музики говорили про минуле та сьогодення - про маловідомі факти з життя Тараса Шевченко, читали вірші і просто спілкувалися. Учасниками заходу були люди різного віку, але особи захоплені, які цікавляться літературою. Також у бібліотеках

працювали виставки, а саме: виставка-вшанування «Його благословила доля славою святого», літературна виставка «Шевченкові думи переживуть віки», виставка-портрет «Тарас Шевченко — наша слава світова» та «Вічно буде проміж нас України син Тарас!», виставка-вшанування «І знов читаєм Кобзаря…» тощо.

Не залишився осторонь від пам’ятної дати і Дружківськийісторико-художній музей, де до Шевченківських днів оформлено експрес-виставку вибраних екслібрисів Бориса Романова «Шевченкіана Бориса Романова».

Образ Шевченка, як і його слово, вже давно для кожного з нас стали канонічними. Шевченко був і залишається символом, пророком, генієм і найвідомішим українцем. І це вже аксіома: Шевченко не можна відділити від українського народу, а український народ – від Шевченка. Бо ми – єдині. Бо ми – вічні.