Прес-конференція заступника міського голови Олега Полякова

17.03.2017 відбулася прес-конференція заступника міського голови Олега Полякова,в ході якої розглядалися  питання виконання бюджету міста в поточному році та огляд проблем з його наповненням.

Заступник міського голови зазначив, що за  січень - лютий 2017 року у доход місцевого бюджету м.Дружківка по загальному фонду бюджету з урахуванням трансфертів надійшло 120 млн.грн. податків,  зборів і інших обов'язкових платежів, трансфертів. У порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшення відбулося на 1,8 млн.грн. Основним джерелом надходжень загального фонду є податок на доходи фізичних осіб.Якщо надходження податку  на доходи фізичних осіб із заробітної плати за 2 місяці 2017 року (у зв’язку із збільшенням першого тарифного розряду та підвищенням мінімальної заробітної плати до 3200 грн., залученням нового великого платника)  має тенденцію росту на 4,9 млн.грн., то надходження податку із грошового забезпечення військослужбовців  навпаки – зменшилися за цей період на 5,6 млн.грн., у зв’язку з проведеною демобілізацією військослужбовців протягом 2-го півріччя 2016 року.  Щоб утримати надходження податку на доходи фізичних осіб на рівні - не менше за попередній рік, органами місцевого самоврядування проведена була певна робота із залучення до сплати цього податку  у 2017 році великого платника з іншого регіону - ПрАТ «Єнакієвський коксохімпром», від якого за 2 місяці 2017 року  надійшло 1,9 млн.грн.

У ході роботи заступник міського голови звернув увагу присутніх представників масової інформації на важливість питання наповнення місцевого бюджету податком на доходи фізичних осіб та наголосив, що ті суб’єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників, повинні привести у відповідність оплату праці до нового розміру  мінімальної заробітної плати на рівні 3200 грн., якщо вона нижче цього рівня. Це важливо -  як для підвищення особистого добробуту працюючих, так і в цілому для громади.

Також  Олег Поляков наголосив, що кожний суб’єкт господарської діяльності, який здійснює роздрібну торгівлю підакцизними товарами повинен проявити громадянську відповідальність щодо наповнення місцевого бюджету за результатами своєї діяльності, а не чекати,  що хтось інший його поповнить. Якщо надходження податку на доходи населення залежить у більшій мірі від економічної ситуації у країні, роботи промислових бюджетоутворюючих підприємств, то надходження акцизного податку залежить в певній мірі від чесності підприємців. В цілому, враховуючи напруженість економічної ситуації, можливе наповнення місцевого бюджету податками  та зборами в  обсягах, менших на 9 млн.грн. за  затверджені на 2017 рік, а це 129,3 млн.грн.