Чергове засідання виконавчого комітету Дружківської міської ради

12 квітня 2017 року під керівництвом міського голови Валерія Гнатенка відбулося чергове засідання виконавчого комітету.На порядку денному стояло багато важливих для міста питань, а саме: про результати господарської діяльності комунальних підприємств міста за 2016 рік; про організацію роботи щодо протидії поширення наркоманії,

боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів на території міста;про підготовку та проведення заходів, присвячених Дню Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та інші питання управлінь, відділів, служб та комісій.

З першого питання виступив заступник начальника управління житлового та комунального господарства Олексій Ковальов, який доповів про результати господарської діяльності комунальних підприємств міста та озвучив інформацію щодо показників, які мали підприємства комунальної форми власності у 2016 році, а саме: про доходи, витрати, дебіторську та кредиторську заборгованість і фінансовий результат року таких підприємств як КП «Спектр», Дружківське КТП-052805, підприємство електричних мереж зовнішнього освітлення «Міськсвітло»,  КП «Дружківка Автоелектротранс», КП «Комсервіс», КП «Дружківське міське бюро технічної інвентаризації» та КП «Управління капітального будівництва».

Питання про організацію роботи щодо протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів на території міста висвітлювали заступник начальника міського відділу охорони здоров'я Дружківської міської ради Олена Зозуля та старший оперуповноважений сектору кримінальної поліції Дружківського відділення поліції Краматорського відділу Головного управління Національної поліції Донецької області Віталій Тютюнник. Олена Зозуля розповіла присутнім, що наркологічна допомога населенню міста надається в комунальній лікувально-профілактичній установі «Міський наркологічний диспансер м.Дружківка» трьома лікарями вищої та І категорії. Також повідомила статистичні дані про кількість осіб з наркотичною залежністю, які у 2016 році знаходилися під диспансерним наглядом, на профілактичному обліку та отримували лікування. Зазначила, що розповсюдженість наркоманії в місті у порівнянні з минулим роком зменшилася на 2%, захворюваність на наркоманію зменшилася на 17%.

Примусове лікування призначається лікарями наркологами при проведенні судово-наркотичної експертизи на підставі постанови слідчих органів внутрішніх справ або прокуратури. Обов’язкові наркологічні профілактичні огляди у 2016 році пройшли та отримали сертифікати 2056 осіб, з них 627 водіїв.

За інформацією заступника начальника міського відділу охорони здоров'я у комунальному лікувальному закладі «Центральна міська клінічна лікарня» та комунальній лікувально-профілактичній установі «Міський наркологічний диспансер» проводиться експертиза громадян на стан сп’яніння, у тому числі і наркотичного. В 2016 році з місцевого бюджету було виділено кошти на придбання тест-смужок для проведення обстеження на наявність наркотичних засобів.

Олена Зозуля проінформувала присутніх про те, що медичними працівниками міста з питань запобігання наркоманії та формування здорового образу життя проводяться лікарські лекції, медсестринські бесіди, оформляються санбюлетені, здійснюються виступи на радіо, надаються статті в газету, розповсюджуються листівки. Також регулярно проводяться заняття з вагітними в «Школі матерів», до планів проведення яких входять питання шкідливого впливу наркотиків на організм людини.Активна робота з питань боротьби з наркоманією проводиться і в інших організаціях та закладах міста. Старший оперуповноваженій сектору крімінальної поліції Віталій Тютюнник повідомив, що у 2016 році співробітниками Дружківського відділення поліції було забезпечено взаємодію по обміну інформацією, пов’язаною з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів. На території міста проводився комплекс оперативно-профілактичних заходів під умовною назвою «Мак» та інші заходи, направлені на документування злочинів, пов’язаних з незаконним обігом наркотиків, в ході проведення яких було виявлено і внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 121 кримінальне правопорушення, пов’язане з незаконним обігом наркотиків. У проінформаційному секторі Дружківського міського центру зайнятості оформлені інформаційні куточки з матеріалами, що пропагують здоровий спосіб життя та негативне ставлення до наркоманії: закони, інформаційні бюлетені, плакати, пам’ятки. За звітний період було проведено 4 тематичних семінари «Здоровий спосіб життя – запорука професійних успіхів». Протягом 2016 року в учбових закладах міста проводилися акції соціальної профілактики (профілактики наркотиків, алкоголю та паління), під час яких були розповсюджені плакати, буклети, листівки соціального спрямування. В акціях брали участь медичні працівники (наркологи, венерологи, спеціалісти кабінету профілактики та лікування ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД тощо), волонтери Дружківського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, представники громадських організацій «Обери життя» та «Перемога». З метою надання практичної допомоги в закладах освіти проводились громадські огляди з відвідуванням родин, які потребують соціального захисту: дітей з багатодітних, малозабезпечених, соціально-неспроможних сімей, сім’ї переселенців, дітей під опікою. У бібліотеках міста систематично проводяться заходи щодо запобігання шкідливих звичок серед дітей та молоді. Були оформлені виставки документів: виставка-застереження «Стежки, що ведуть до безодні», виставка-застереження «Наркоманія в молодіжному середовищі: вживання, залежність, ефективна профілактика», виставка-застереження «Спокуса велика, але життя дорожче».

Олена Зозуля зазначила, що питання боротьби з наркоманією знаходиться на постійному контролі міського відділу охорони здоров’я та виконавчого комітету.

Про підготовку та проведення заходів, присвячених Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні розповіла начальник відділу з питань культури, сім'ї, молоді, спорту та туризму міської ради Юлія Пивовар. Вона наголосила, що з метою своєчасної та якісної підготовки та проведення заходів, присвячених Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги усім борцям проти нацизму відділом з питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму Дружківської міської ради розроблений план та ознайомила присутніх з переліком заходів, присвячених пам’ятній даті.