Прес-конференція заступника міського голови Руслана Верещагіна

19 квітня 2017 року заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Дружківської міської ради Руслан Верещагін провів традиційну  прес-конференцію для представників міських засобів масової інформації, в ході якої проінформував про роботу житлово-комунального господарства міста в осінньо-зимовий період 2016-2017 років та заходи щодо підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років.

Як повідомив заступник міського голови, на сьогоднішній день опалювальний період завершено, підприємства галузі забезпечили стабільну роботу протягом звітного періоду.Аварії, які виникали протягом опалювального періоду, усувалися у найкоротші строки та не мали негативних наслідків. Житлово-комунальне господарство забезпечило безперервне надання мешканцям міста якісних послуг, що стало можливим внаслідок організованої підготовки і виконання всіх запланованих заходів.

Після закінчення опалювального сезону в Дружківці почалися заходи щодо підготовки комплексу міського господарства до осінньо-зимового періоду 2017-2018 років. У першу чергу Руслан Верещагін розповів про плани ВО «Дружківкатепломережа» ОКП «Донецьктеплокомуненерго» та відмітив, що протягом літнього  періоду підприємство планує виконати заміну 0,716 км у двотрубному обчисленні теплових мереж, з них 0,374 у ППУ ізоляції,  капітальний ремонт 2-х котелень та 9-ти котлів. Заступник міського голови  зазначив, що на даний час ведуться роботи з усунення недоліків, які були виявлені під час температурних випробувань мереж проведених у квітні поточного року та проводяться роботи з консервації котлів (заповнення силікатом натрію) на літній період. На даний час вже виконано капітальний ремонт котлів різних типів та проведена заміна баку резерву холодної води. Також проведені гідравлічні випробування на цих котельнях. Сумісно з КП «Комсервіс» проводиться  обстеження рамок вводу житлових будинків з метою встановлення вузлів обліку теплової енергії на 30 будинках.

Щодо роботи Торецького   виробничого   управління    водопровідно - каналізаційного   господарства КП «Компанія Вода Донбасу» Руслан Верещагін розповів наступне: на КНС-2-го підйому розташований резервуар об'ємом 1000 м3, який був введений в експлуатацію в 2004 році. В результаті газової корозії зруйновані залізобетонні перекриття резервуара, що, за словами заступника міського голови, може привести до зупинки КНС-2-го підйому та в свою чергу спричинить зупинку КНС-1-го підйому і зупинку водопостачання міста. Тож Торецьким ВУВКГ розроблений план заходів з чищення даного резервуара і виконання робіт щодо  його перекриття.  Роботи з очищення споруди від піску і мулових відкладень будуть виконані у квітні місяці підрозділом Донбасводоремонт КП "Компанія" Вода Донбасу ". Протягом літнього періоду  підприємством планується замінити  частину водопровідних та каналізаційних мереж, пожежних гідрантів, запірної арматури на водопровідних мережах,  виконати ремонт колодязів із заміною перекриттів та накриття їх кришками. На водопровідній насосній станції передбачено провести  ремонт покрівлі, утеплити приміщення та запірну арматуру. На  каналізаційних  насосних  станціях буде проведено утеплення дверей та закладка  вікон, заміна  запірної арматури, на КНС №6 буде проведений ремонт покрівлі. Також планується виконати ремонт скребкових та трансбордерних візків на відстійниках каналізаційних  очисних споруд,  утеплення дюкерних переходів через річки Казений Торець та  Кривий Торець, заміну аварійних ділянок кабельної мережі від центральної розподільчої підстанції і підстанції 110 до КНС-1-го підйому.

      Особливу занепокоєність заступник міського голови висловив з приводу стану водоводів по вул. Б.Хмельницького та по вул. Добролюбова. Торецьким управлінням водопровідно-каналізаційного господарства вже розроблені проекти  заміни водогонів, проведена експертиза і затверджена проектно-кошторисна документація. При реалізації проекту заміни водопровідної мережі по вул. Б.Хмельницького буде виконано винесення водоводу на зелену зону і заміна аварійної чавунної труби на поліетилен.

       Зі слів заступника міського голови в аварійному стані також знаходиться водопровід  по вул. Лісневського,  який забезпечує водою с. Гірник. Часткова заміна аварійних ділянок не приводить до бажаного результату у зв’язку з тим, що сталева труба знаходиться в ветхому та аварійному  стані. За словами Руслана Верещагіна, вирішити цю проблему допоможе повна заміна водоводу від вул. Дружба до вул. Криворізька, також він зазначив, що на даний час з  міського бюджету вже виділені кошти та оголошено проведення тендерних процедур для придбання даної труби.

       Комунальним підприємством «Комсервіс» Дружківської міської ради, яке є управителем та балансоутримувачем житлового фонду міста, у поточному році планується провести роботи з ремонту покрівель, міжпанельних швів, а також ремонт електрощитових та під’їздів. Передбачена заміна частини мереж водопостачання, каналізації, опалення та вентилів. Також заплановано виконати ряд заходів з благоустрою прибудинкових територій, а саме: встановлення лавок, облаштування майданчиків для сушки білизни та встановлення поручнів  біля під’їздів. Як зауважив заступник міського голови, з початку поточного рокувже проведено значну кількість вищезазначених робіт.

Щодо роботи  підприємства електромереж зовнішнього освітлення «Міськсвітло», Руслан Верещагін наголосив, що роботи з освітлення міста не припиняються  ані на день. Протягом зимового періоду підприємством перебрано та відремонтовано 300 світильників, які були демонтовані з центральних вулиць при виконанні проекту НЕФКО. Після закупки СІПа  підприємство розпочне роботи з влаштування освітлення на віддалених вулицях міста. На стадії завершення знаходиться розробка проектів з освітлення мікрорайонів міста.  Даними проектами передбачено освітлення 45 пішохідних перехресть та 45 зупинок. Після отримання висновків Державної будівельної експертизи підприємство  з цими проектами буде приймати участь у всіх грандах.

Також незалежно від пори року не припиняє свою роботу КП «Спектр». Зі слів Руслана Верещагіна вже з початку року підприємством проведена обрізка, валка та розпилювання 350 дерев, вивезено близько 300 т сміття, листя, трави з вулиць, парків і скверів міста. На передодні Пасхальних свят на цвинтарях міста здійснена вирізка порослі, видалення аварійних дерев та вивіз сміття. Під час підготовки міста до весняно-літнього періоду проведено  ремонт і фарбування пам'ятників, дитячого майданчику та лавочок. У сквері по вул. Леваневського  висаджено велика кількість садженців дерев та постійно ведеться робота з поливу та  підгодівлі добривами  молодих дерев висаджених у минулому році. В парках  і скверах міста здійснено вирізання  порослі дерев та стрижка чагарнику.

Щодо планів КП «Дружківка Автоелектротранс» Дружківської міської ради  на 2017 рік Руслан Верещагін розповів, що протягом літнього періоду підприємством планується здійснити наступні заходи: технічне обслуговування п’яти  трамвайних  вагонів, ремонт контактної мережі по маршруту №2 на ділянці від річки Казенний Торець до вулиці Педагогічної, ремонт трамвайного полотна на площі Соборній, ремонт покрівлі будівлі та благоустрій території ДЕПО, ремонт даху та утеплення стін диспетчерської.

Не обминув увагою заступник міського голови і ситуацію стосовно міських доріг. Він зазначив, що за результатами весняного комісійного обстеження вулично-дорожньої мережі міста визначено першочерговий перелік доріг, потребуючих  ремонту. В поточному році за   рахунок  коштів   міського   бюджету   планується провести капітальній ремонт 3,7 тис.м2  доріг та поточний  ремонт 4,5 тис. м2. Розпочата робота з  нанесення пішохідних переходів  по вулицях міста, І етап дорожньої розмітки, а також розмітку усіх пішохідників та світлофорних об’єктів планується завершити до кінця квітня.

Заступник міського голови, зокрема, відмітив, що на проектування капітальних ремонтів автодоріг у поточному році виділені значні кошти з міського бюджету. На даний момент розроблені проекти й проведена державна експертиза по капітальних ремонтах доріг і центральної алеї на цвинтарях ДЩ і Донськой, дорожнього покриття автомобільного мосту по вул. Б.Хмельницького, з’їздів зі Шляхопроводу, двох ділянок доріг по вул. Соборна, ділянок доріг  по вул. Трудова, Леваневського, Машинобудівників. Ці проекти будуть представлені до участі в обласних та грантових програмах.

Заплановане виконання проектно-кошторисної документації на ремонт та відновлення тротуарів по вул. Космонавтів, автодороги по вул. Енгельса. Надалі дані проекти можуть бути включені по реалізацію в програми бюджетів вищого рівня, у міжнародні фонди. У цьому році два інфраструктурні проекти, які були виготовлені у 2016 році «Капітальний ремонт ділянки автодороги по вул. Педагогічна» та «Капітальний ремонт ділянки автодороги по вул. Рєпіна» були включені в перелік міських проектів, які плануються під реалізацію через Європейський банк реконструкції та розвитку.

Під час прес-конференції представників засобів масової інформації цікавили питання щодо появи на автобусних зупинках розкладу руху міських транспортних засобів, можливість встановлення автобусного павільйону в районі центральної міської лікарні, відновлення опалювального періоду у зв’язку з поганими погодними умовами, можливість застосування інноваційних способів  у поводженні з відходами та інші.