Пленарне засідання двадцять п’ятої сесії міської ради VII скликання

Пленарне засідання двадцять п’ятої сесії міської ради VII скликання, яке відбулося 12 травня 2017 рокув актовій залі Дружківської міської ради, розпочалося з традиційно приємного моменту нагородження. За високий професіоналізм, бездоганну працю, вагомий особистий внесок у розвиток житлово-комунального господарства міста та з нагоди ювілейного Дня народження почесною грамотою

нагороджено директора ВО «Дружківкатепломережа» обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» Олега Кедя, а також учнів школи мистецтв, учасників XI Всеукраїнської музичної олімпіади «Голос країни»  які завоювали 6 золотих, 2 срібних і 1 бронзову медалі та їх викладачів.

На розгляд сесії виносилися наступні питання: про підсумки роботи житлово-комунального господарства міста в осінньо-зимовий період 2016-2017 років та заходи щодо підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років, про затвердження звіту про виконання міського бюджетуза 1 квартал 2017 року та хід виконання програми розвитку дошкільної освіти м.Дружківка на 2011 -2017 роки.

З інформацією про підсумки роботи житлово-комунального господарства міста в осінньо-зимовий період 2016-2017 років та заходи щодо підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років виступив заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Руслан Верещагін. Він зазначив, що на сьогоднішній день опалювальний період завершено. Житлово-комунальне господарство забезпечило безперервне надання мешканцям міста якісних послуг, що стало можливим внаслідок організованої підготовки і виконання всіх запланованих заходів. Після чого заступник міського голови більш детально зупинився на роботі всіх комунальних підприємств,  працюючих у місті та розповів про заходи щодо підготовки комплексу міського господарства до осінньо-зимового періоду 2017-2018 років.

З другого питання виступила начальник фінансового управління Дружківської міської ради Ірина Трушина, яка звітувала про виконання бюджету міста Дружківка за 1 квартал 2017 року.

Про хід виконання Програми розвитку дошкільної освіти м.Дружківки на 2011-2017 роки розповіла начальник відділу освітиДружківської міської ради Світлана Лазебник. «Здобуття якісної освіти залежить від фундаменту, який закладається у перші роки життя людини. Період раннього дитинства є визначальним у становленні фізично та психічно здорової особистості. Тому одним із пріоритетів був, є і залишається курс на високу якість дошкільної освіти»,  - так почала свою доповідь начальник відділу освіти.Вона зазначила, що в усіх дошкільних навчальних закладах були створені умови для виховання й розвитку дітей.   В 2016-2017 навчальному році дошкільні навчальні заклади забезпечували всебічний розвиток 1740 дітей дошкільного віку, у 84 вікових групах.Зі слів Світлани Лазебник, останнім часом, в дошкільних закладах міста вибула значна кількість дітей дошкільного віку, але постійно приймаються позачергово вимушені переселенці з зони АТО (зараз виховується 107 дітей).За статистичними даними всього  дошкільною освітою охоплено дітей віком від 3 до 6 років – 82%.На постійному контролі є питання поліпшення стану здоров'я дітей, що часто хворіють, та корекції фізичного, психічного, розумового розвитку дітей з особливими потребами. 9 закладів комбінованого типу мають групи санаторного типу та спеціального призначення, де 229 дітей одночасно із здобуттям дошкільної освіти у 15 групах спеціального і 2 групах санаторного призначення проходять комплекс лікувально - реабілітаційних заходів у дошкільних закладах. У дошкільних навчальних закладах працюють спеціальні групи для дітей, які потребують корекції фізичного або розумового розвитку; санаторні групи для дітей, які потребують відновлення здоров’я, тривалого лікування та реабілітації; логопедичні групи, в яких проводиться корекція мовного розвитку дітей – логопатів.

Як зазначила начальник відділу освіти поширилася  мережа  україномовних груп: 100% дошкільних навчальних закладівміста мають статус україномовних. Розвитку особистості дитини, її творчих здібностей, набуттю соціального досвіду сприяє функціонування в дошкільних навчальних закладах профільних груп різних напрямків: гуманітарний, художньо-естетичний, фізкультурно-оздоровчий, еколого-валеологічний,розвитку математичних здібностей.

   Позитивним прикладом в роботі дошкільних навчальних закладів Сітлана Лазебник назвала забезпечення освітнього процесу з використанням інформаційних комп'ютерних технологій: всі заклади підключені до мережі Інтернет, мають власні сайти, де можливо відслідкувати чергу бажаючих влаштуватися до дошкільного закладу.