Прес-конференція заступника міського голови Олега Полякова

17 травня 2017 року відбулася чергова прес-конференція заступника міського голови Олега Полякова. Темою зустрічі із представниками місцевих засобів масової інформації стало досить актуальне на сьогодні питання  результатів роботи місцевої влади  у напрямку енергоефективності та енергозбереження.

У першу чергу заступник міського голови розповів про новостворений сектор з питань інвестицій у відділі економічного аналізу, прогнозування та соціального розвитку виконавчого комітету Дружківської міської ради, який у повному складі почав свою роботу 11 квітня 2017 року. «Кожен спеціаліст сектору, штатну чисельність якого становлять 2 головних спеціалісти та завідувач, має свій напрямок роботи – це інвестиційна діяльність та енергоменеджмент», - зазначив Олег Поляков.

Не дивлячись на зовсім короткий термін роботи, сектор вже показав добрі результати та позитивні напрацювання у напрямку енергоефективності та енергозбереження. Розроблена концепція впровадження системи енергетичного менеджменту та програма енергоефективності та енергозбереження міста на 2018-2020 роки. Вивчені та проаналізовані практики міст з кращим енергоменеджментом в Україні, а саме Львів, Кам’янець-Подільський, Долина та  іноземних держав, а саме Німеччини, Грузії, Казахстану на основі яких впроваджується система енергетичного менеджменту в нашому місті. Створено базу, в якій зібрано інформацію з кожного об’єкта, установи, закладу, комунального підприємства міста щодо проблем, які стосуються енергоефективності та енергозбереження, а також шляхи їх вирішення.

Також фахівцями сектору вивчені програми щоденного моніторингу енергоресурсів та визначена програма, яка серед усіх інших, цілком підходить для використання  у Дружківці. «Енергобаланс»- таку назву має програма, яка обрана для ведення обліку, аналізу та контролю споживання енергоресурсів у нашому місті. Зі слів заступника міського голови саме «Енергобаланс» вже ефективно працює в 15 містах України і має позитивні результати.

За інформацією Олега Полякова щоденний моніторинг використання природних енергетичних ресурсіврозпочався з 15 травня 2017 року, спочатку в тестовому режимі. Відповідальні особи 72 бюджетних установ міста (охорона здоров’я, відділ освіти, відділ з питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму, соціальна сфера та управління житлового та комунального господарства), вносять у програму щоденні покази лічильників електроенергії,холодної води, теплової енергії та газу.

Перевага впровадження цієї програми  полягає у можливості постійно відслідковувати витрати енергетичних ресурсів та приймати управлінські рішення щодо їх ефективного використання», - підкреслив Олег Поляков та зауважив, що  впровадження заходів енергозбереження і енергоефективності допоможе зменшити споживання енергоресурсів як в кількісному вираженні, так і в обсягах витрат, що в свою чергу є передумовою для зменшення шкідливих викидів в атмосферу та запорукою попередження глобального потепління і зміни клімату.

Також заступник міського голови розповів про опрацьовані комерційні пропозиції щодо розробки Плану дій сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР) та зазначив, що необхідна тендерна документація для подальших оголошених торгів у системі ProZorro вже підготовлена.

«Розробка цього документа дозволить нам працювати більш ефективно в системі координат, яку нам окреслила міжнародна організація «Угода мерів», підписантами якої ми та дозволить на практиці вжити заходів, які б  дозволили зменшити викиди вуглекислого газу в атмосферу. За умови якщо зменшення шкідливих викидів зменшиться більш ніж на 20 відсотків  інвестиційні організації, які проводять моніторинг екологічної ситуації згодні виділяти кошти для створення більш комфортних умов проживання в нашому місті», – зазначив Олег Поляков. Інформація щодо діяльності у напрямках енергозбереження та інвестиційної діяльності розміщена на офіційному сайті Дружківської міської ради.

У ході прес-конференції журналістами піднімалися питання державної програми теплих  кредитів, співпраця з міжнародною організацією «Нефко» тощо, на які були отримані вичерпні відповіді.