Брифінг заступника міського голови Олега Полякова

У березні 2017 року в місті Дружківка була створена «Муніципальна варта», яка стала відділом Дружківського комунального автотранспортного підприємства. З того часу благоустрій та чистота на вулицях міста багато в чому залежать не тільки від роботи комунальних служб, а й від пильності працівників новоствореного відділу.

Про результати роботи, позитивні напрацювання, перепони, з яким доводиться стикатися та інші питання функціонування відділу йшла мова під час чергового брифінгу заступника міського голови Олега Полякова, який відбувся 04 серпня 2017 року у малому залі виконавчого комітету міської ради.

Звертаючись до присутніх Олег Поляков зазначив, що створення муніципальної варти в місті – це впровадження світового досвіду. Муніципали ефективно працюють в багатьох країнах світу, а також у різних містах України, зокрема в Луцьку, Хмельницьку, Тернополі, Івано-Франківську, Вінниці, Львові та Ужгороді і як доводить практика муніципальні дружини, варти, поліція себе здебільшого виправдовують і в містах, де вони діють, значно менше проблем із порушеннями правил благоустрою.

Заступник міського голови зауважив, що не дивлячись на короткий термін існування та дуже широкий спектр завдань, відділом проведена досить велика та плідна робота і вже є позитивні напрацювання. Більш детально розповів начальник відділу муніципальної варти Валерій Єфремов, зазначивши, що за весь час роботи відділу складено 123 адміністративних протоколи, про сплату штрафу винесено 59 постанов на суму 20 570 грн., добровільно сплачено 5440 грн., винесено 14 усних зауважень, на розгляді залишаються 25 адміністративних справ.

«У даний час особлива увага приділяється проведенню заходів щодо контролю порядку розміщення тимчасових споруд і малих архітектурних форм, які були встановлені з порушеннями. Проводиться боротьба зі стихійною торгівлею на території міста та надаються роз’яснення про недопустимість проведення торговельної діяльності без дозвільних документів», - пояснив Валерій Єфремов. Він ще раз звернув увагу, що муніципальна варта не належить до підрозділів МВС. Це відділ, чиї працівники підзвітні і підконтрольні лише територіальній громаді і міській раді, яка прийняла рішення про його створення.За його словами, завдання "Муніципальної варти" –допомагати силовим структурам забезпечувати громадський порядок та допомагати тим, хто потребує невідкладної допомоги у випадку, коли професійні служби не встигають.

«Ми ведемо патрулювання місць масових скупчень людей, охороняємо об'єкти муніципального значення, займаємося профілактикою місць з розливу спиртного в дрібний посуд, фіксуємо факти порушень правил торгівлі, а також реагуємо на звернення громадян з різними проханнями про допомогу. Тобто виконуємо всі контролюючі адміністративні функції, а блок кримінальних правопорушень залишається за Національною поліцією. Таким чином ми даємо їм можливість займатися важкими злочинами, а порушення у сфері благоустрою, охорони і захисту комунальної власності беремо на себе.Ми не замінюємо поліцію, а якісно її доповнюємо», - наголосив Валерій Єфремов.

Єдиним показником роботи відділу «Муніципальної варти» є рівень довіри дружківчан, тому всі зусилля і надалі направлятимуться на створення сприятливого середовища для життєдіяльності громади, щоб мешканці міста були задоволені та бачили результати роботи відділу.