Робота над проектом Статуту територіальної громади м.Дружківки розпочата

Місцеве самоврядування в Україні  має свої історичні традиції. Сьогодні на органи місцевого самоврядування покладена велика відповідальність за соціально-економічний стан території, за благополуччя мешканців, за створення комфортних умов для проживання людей.

     09 серпня 2017 року засоби масової інформації міста були запрошені на прес-конференцію секретаря міської ради Ірини Бучук. Темою зустрічі стало інформування про розпочату роботу міською радою над проектом Статуту територіальної громади. 12 червня 2017 року розпорядженням голови обласної державної адміністрації Павла Жебрівського було затверджено обласну цільову програму розвитку громадянського суспільства на 2017-2020 роки.  В рамках  даної програми та проекту «Відновлення та примирення на територіях постраждалих від кризи», що впроваджується ПРООН був проведений тренінг-семінар як  для органів місцевого самоврядування, так і членів Громадської ради «Громадська рада: розробка статутів територіальної громади в умовах реформування місцевого самоврядування та впровадження стандартів громадської участі».

    Ірина Бучук ознайомила присутніх з розпорядженням міського голови від 26.06.2017 №136 «Про створення та затвердження складу робочої групи з розробки проекту Статуту територіальної громади м.Дружківка». Зауважила, що до складу робочої групи увійшли як представники від управлінь та відділів виконавчого комітету Дружківської міської ради, так і представники від громадських організацій та депутатського корпусу. 7 червня 2017 року відбулося перше засідання робочої групи, в ході якого був затверджений календарний план організації статутного процесу у м.Дружківка.  На офіційному сайті Дружківської міської ради створений розділ «Статут територіальної громади «Створюємо разом», де розміщено розпорядження міського голови, календарний план та протокол засідання (http://druisp.org.ua/statut-teritorialnoji-gromadi-stvoryuemo-razom).

    Ірина Бучук звернулася до представників преси з проханням донести дану інформацію до мешканців міста та долучитися громадським діячам та всім бажаючим до роботи над проектом статуту, адже статут-  це дієвий спосіб саморегуляції територіальної громади, кодекс писаних і неписаних норм, котрі дозволяють врегулювати всі можливі ситуації, які виникають між людьми та соціальними групами.