Звернення голови

BuchukIO

Шановні дружківчани та гості нашого міста!

Щіро вітаю Вас на  офіційному веб-сайті  Дружківської міської ради

     На сторінках  сайту  ви маєте можливість ознайомитись з життям нашого міста, його історією, економічним  та соціально-культурним  розвитком, промисловим потенціалом, новинами  та анонсами. Дружківка – місто обласного підпорядкування, і всім, кому доводилось  бувати у нас, воно надовго запам`ятовувалось, як затишний і  зелений  куточок Донбасу.

    Населення його налічує близько 70 тисяч чоловік. Як населений пункт Дружківка  відомий з 1781 року. Природні умови   краю  дійсно унікальні. На околиці міста  знаходиться заповідна зона «Дружківські скам’янілі дерева» - величезні шматки  скам'янілих араукарій  - хвойних дерев, що росли 200 млн. років  тому. Також до міста  прилягають  землі  багаті  невичерпними  запасами  унікальних  вогнетривких глин, які  користуються  підвищеним  попитом закордонних виробників.

    Сьогодні Дружківка невпинно розвивається. Цілий ряд підприємств успішно подолали економічні труднощі як в період становлення незалежної держави, та й налагоджують виробництво і в нових економічних умовах. Підприємства, фірми, установи зі своєю продукцією, товарами та послугами представляють промисловий та інтелектуальний потенціал міста, який складає основу господарського комплексу і посідає важливе місце в економіці області з випуску багатьох видів продукції – вугільне машинобудування (Товариство з обмеженою відповідальністю «Гірничі машини – Дружківський машинобудівний завод»),  сучасні газові побутові плити (ПАТ «ГРЕТА»),  виробництво фарфорової продукції (ТОВ «Дружківський фарфоровий завод»), вогнетривкі глини (ПАТ «ВЕСКО», ПАТ «Дружківське рудоуправління»), кріпильні і гвинтонарізні вироби (ПрАТ «Дружківський завод металевих виробів»)  тощо. Продукція промислових підприємств міста експортується як у країни ближнього зарубіжжя, так і далекого: Італію, Туреччину, Польщу, Іспанію Грецію, Ліван, Угорщину, Румунію, Болгарію. 

     Дружківка - невід'ємна частина української історії, справжня гордість і надбання всіх дружківчан.Звертаючись як до минулого міста, так і до сьогодення, можна впевнено сказати: дружківчанам є чим і ким пишатися. Місто багато на талановитих людей у сфері культури та спорту, серед вихідців - і видатні науковці, і державні діячі, і герої Другої Світової війни. Ми пишаємося своїми талановитими земляками, слава про яких звучить далеко не тільки за межами нашого міста, а й країни. Це завдяки їх дбайливим рукам і творчим поривам Дружківка  з кожним роком розцвітає.

      Багате місто  на установи культури. Це і  парк культури та відпочинку, і історико-художній музей, школа мистецтв, льодова арена «Альтаїр», центр дитячої та юнацької творчості, дитячо-юнацька спортивна школа. Є в нашому місті і де відпочити,  і на що подивитись. Найперше це  парк «Святогір» - зелена зона з великою кількістю скульптур з піщанику, які зроблені дружківськими майстрами і присвячені історичним особам України та Русі. Парк виник з ініціативи благодійного фонду «Святогір». Гордістю міста є також  найбільша в Донецькій області льодова арена «Альтаїр», яка була побудована в рамках програми «Хокей України» та відкрита у жовтні 2013 року.

       Незважаючи на важку ситуацію в Україні міська рада та її виконавчий комітет докладають багато зусиль для збереження робочих місць, відбуваються капітальні ремонти будинків та дитячих садочків, покращується вуличне освітлення, підтримуються обдаровані учні та ініціативна молодь, встановлюються нові дитячі майданчики, здійснюється соціальне забезпечення ветеранів та дітей-сиріт, значні зусилля направлені на допомогу переселенцям з зони АТО.Протягом останніх років міськвиконком спрямовував свою діяльність на реалізацію Програми соціально-економічного і культурного розвитку міста. Значна увага приділяється  збільшенню надходжень до бюджету, підвищенню життєвого рівня населення та розв'язання найгостріших соціальних проблем територіальної громади. І тому місто відкрито до діалогу з потенційними інвесторами, підприємцями, виробниками і споживачами.

          Ласкаво запрошую завітати до Дружківки!